Zajímavosti v okolí

Javoříčské jeskyně foto

Javoříčské jeskyně

1 km

Javoříčské jeskyně tvoří několik kilometrů dlouhý podzemní systém s mohutnými dómy, chodbami a propastmi zdobí mimořádně bohatá krápníková výzdoba mnoha forem a barev od drobných a křehkých brček až po několikametrové záclony, obří stalagmity a mohutné krápníkové kaskády.

více informací →
Zkamenělý zámek foto

Zkamenělý zámek

2 km

Skalní útvar zvaný Zkamenělý zámek, nacházejicí se cca 1 km od obce Javoříčko, je součástí složitého komplexu mohutných dómů, chodeb, propastí a puklin, vytvořených v několika výškových úrovních.

více informací →
Hrad Bouzov foto

Hrad Bouzov

4 km

Pohádkový hrad Bouzov patřil téměř do konce 15. století pánům z Kunštátu. Z tohoto rodu pocházel český král Jiří z Poděbrad, který se údajně narodil právě na Bouzově. Na konci 17. století se hrad stal majetkem řádu německých rytířů. Dnešní romantickou podobu Bouzov získal během rozsáhlé přestavby v letech 1896-1902, kdy byl upraven ve stylu německé pozdní gotiky. Dominantou hradu je 58 m vysoká hradní hláska, reprezentační interiéry jsou vybaveny hodnotným historickým mobiliářem, starými řadovými památkami a ukázkami uměleckých řemesel. Možnost vyjížděk na koních.

více informací →
Arboretum v Bílé Lhotě foto

Arboretum v Bílé Lhotě

6 km

Arboretum v Bílé Lhotě bylo založeno pravděpodobně kolem roku 1700 při renovaci zdejšího zámečku. Nepodařilo se zjistit původní uspořádání a sortiment dřevin, lze však předpokládat, že tu byly vysázeny jen domácí dřeviny (duby, buky, lípy, smrky). Některé z těchto původních stromů rostou v parku doposud.

více informací →
Mladečské jeskyně foto

Mladečské jeskyně

8 km

Mladečské jeskyně byly známy již od pradávna. Dnes jsou mimořádně významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou - vedle kostí dnes již vyhynulých pleistocenních obratlovců zde bylo nalezeno mnoho koster lidí starší doby kamenné s četnými doklady o jejich činnosti. Mezi nejkrásnější partie patří tzv. Chrám přírody a Panenská jeskyně.

více informací →
Litovel foto

Litovel

12 km

Litovel je krásné starobylé městečko ležící na šesti ramenech řeky Moravy v severozápadní částí Hané. Je známo svým přídomkem Hanácké Benátky.

více informací →
Zámek Náměšť na Hané foto

Zámek Náměšť na Hané

15 km

Zámek Náměšť na Hané - malebný barokní zámek francouzského typu stojí uprostřed kruhovitého parku, z něhož do čtyř stran vycházejí lipové aleje. Prohlédnout si můžete zámecké interiéry, bohatě zdobené květinovou malbou a štukováním, vzácnou sbírku míšeňského porcelánu a expozici slavnostních a cestovních kočárů olomouckých biskupů a arcibiskupů z 18. až 20. století. Součástí prohlídky je i empírová kaple, výstava historických dětských kočárků a umělecká galerie.

více informací →
Zámek Úsov foto

Zámek Úsov

17 km

Zámek Úsov je jeden z nejstarších dochovaných severomoravských hradů, postaven ve stylu Francouzského kostelu. Na konci 17. století část přestavěna na zámek. Od roku 1898 původní majitelé zámku, Liechtenštejnové, založili na Úsově lovecko-lesnické muzeum.

více informací →
Javoříčské jeskyně foto

Olomouc

25 km

Olomouc, dnes stotisícové město, ležící v samém srdci Hané, patří a vždy patřilo k nejvýznamnějším moravským metropolím, kde si dávala dostaveníčka dějiny s osobnostmi a věda s pokrokem. Proto také nedávné získání statutu krajského města bylo jenom logickým vyústěním historického vývoje města coby kulturního, společenského a hospodářského centra, jehož dějiny se začaly psát před mnoha staletími.

více informací →
Svatý kopeček u Olomouce foto

Svatý kopeček u Olomouce

30 km

Svatý kopeček u Olomouce je poutní bazilika Panny Marie na Svatém Kopečku. Toto místo se nachází asi 5 km severovýchodním směrem od Olomouce. Již zdaleka tento architektonický klenot upoutá svou smělou stavbou tyčící se do krajiny na vrchu nad Olomoucí a jakoby ukazující směr těm, kteří hledají Toho, který zná všechny naše radosti i trápení.

více informací →
ZOO Olomouc foto

ZOO Olomouc

30 km

ZOO Olomouc se rozkládá na Svatém Kopečku v Olomouci. Ročně ji navštíví přes 300 000 návštěvníků. Součástí zahrady je také rozhledna, ze které je za pěkného počasí vidět nejen na celou zahradu, ale i do dalekého okolí. Zajímavostí ZOO Olomouc je také například 42 000 litrový bazén pro žraloky, nebo průchozí výběh pro makaky.

více informací →

Kam dál?

sportovní možnosti  |   ubytování a stravování  |   fotogalerie