Pro turisty

Rekreační středisko Javoříčko

Rekreační středisko Javoříčko se nachází v jedné z nejatraktivnějších lokalit ČR v těsné blízkosti Javoříčských jeskyní a hradu Bouzova, nedaleko chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Je zde stylové celoroční ubytování v apartmánech, restaurace, konferenční místnost a sportovní zázemí - víceúčelové hřiště se dvěma kurty, bowling, kulečníky, šachové stolky, stolní tenis, stolní fotbal, šipky, posilovna i sauna.
V okolí je nespočet turistických cílů, kulturních i přírodních zajímavostí (hrady, zámky, muzea). Značené a udržované cyklotrasy, turistické trasy, možnost koupání, běžeckého i sjezdového lyžování, vyjížděk na koni - to jsou další předpoklady pro krátkodobé, dlouhodobé i opakované pobyty pro jednotlivce i skupiny.
Javoříčko, které bylo podobně jako Lidice a Ležáky vypáleno nacisty, je součástí obce Luká, kraj Olomoucký, okres Olomouc. Vzhledem ke své specifické poloze - velmi dobrá dopravní dostupnost a přesto oblast klidu a čistého ovzduší - je vhodné pro setkávání různých skupin lidí - rodin, kamarádů, pracovních i sportovních kolektivů z různých konců jak Moravy, tak i celé ČR.

Chata Jeskyňka

Chata Jeskyňka je romantická chata s nezapomenutelnou atmosférou uprostřed kouzelných lesů, které uchvátí svou čistou krásou. Jedná se o vyhledávané místo pro všechny, kteří míří za krásami okolní přírody. Chata se nachází přímo uprostřed přírodní rezervace, a proto nabízí absolutní klid a možnost relaxace daleko od shonu města. Díky své poloze, jen pár kroků od vchodu do Javoříčské jeskyně v nádherné krajině pod hradem Bouzov, je chata Jeskyňka ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí, i tou pravou zastávkou pro odpočinek u dobrého jídla a pití.

V příjemné restauraci obložené dřevem a zalité teplem krbových kamen si lze vychutnat dobroty tamní kuchyně s českým pivem. Útulné pokoje zařízené dřevěným nábytkem jsou ubytováním doslova na dosah nejkrásnějším památkám v okolí.

V létě lze navíc využít venkovní posezení s osvětleným pódiem pro kulturní akce a nedaleké koupaliště. Pár kroků od chaty vede naučná stezka, ze které je možné obdivovat krasové útvary a vzácné květiny národní přírodní rezervace Špraněk.

Zdroj: www.chatajeskynka.cz